Kto potrzebuje zainwestować w fotowoltaikę? - Eko Fotowoltaika

fotowoltaika szczecin

Główne zalety fotowoltaiki

Chyba każdy już kiedyś o niej słyszał. Mimo iż cała fotowoltaika jest stosunkowo nowym odkryciem, na przestrzeni ostatnich lat ludzie nauczyli się ją wykorzystywać do własnych celów i dziś jeszcze chętniej to robią. Sam też możesz spor

Kto potrzebuje zainwestować w fotowoltaikę? - Eko Fotowoltaika fotowoltaika szczecin
o na niej zyskać. Jeżeli do tej pory bezustannie narzekałeś na zbyt wysokie ceny prądu, przez które twoje comiesięczne rachunki osiągają olbrzymie sumy, spróbuj czerpać energię z naturalnych źródeł. To może ci się tylko opłacić.

Oczywiście kolektory słoneczne same w sobie nie są niczym tanim, ale pamiętaj, że gdy chcesz coś uzyskać, najpierw musisz zwykle w coś zainwestować. A akurat ta inwestycja będzie dla ciebie i twojej rodziny bardzo opłacalna. Dzięki fotowoltaice zapewnicie sobie dostęp do zupełnie darmowego prądu. Energię zaczniecie pobierać wprost ze słońca, dzięki czemu nic za nią nie zapłacicie. A jest to energia odnawialna, czyli taka, która nie szkodzi naturalnemu środowisku. Jej złoża nigdy się nie zużyją. Decydując się na takie rozwiązanie, zaczynasz dbać o swoje otoczenie.


Dodatkową ich zaletą jest to że

W dzisiejszych czasach wszyscy przywiązują już znacznie większą wagę do ochrony środowiska. Każdy chce być eko i każdy chce pomagać samej naturze. Pozwala na to fotowoltaika i zapewniane przez nią rozwiązania, które mogą być wykorzystywane zarówno w budynkach oddanych do użytku publicznego, jak i w typowych domostwach.

Panele słoneczne, które służą do budowy instalacji fotowoltaicznych, umożliwiają pobieranie w pełni naturalnej energii. Nie jest to proces szkodliwy dla środowiska. W przeciwieństwie do zwykłej energii energia odnawialna pozwala oszczędzić dobra naturalne. Instalacje fotowoltaiczne nie emitują żadnych ilości dwutlenku węgla, dzięki czemu nie zanieczyszczają powietrza i nie wprowadzają do środowiska żadnych substancji chemicznych. Dodatkową ich zaletą jest to, że działają bezgłośnie. Dzięki temu sprawdzają się lepiej od niegdyś popularnych turbin wiatrowych.

Kolektory słoneczne wciąż nie należą może do najtańszych rozwiązań, ale wydane na nie pieniądze prędzej czy później się zwracają.


Monokrystaliczne panele słoneczne

Ogniwa fotowoltaiczne dzielą się na różne rodzaje, spośród których każdy posiada swoje specyficzne właściwości. Najwydajniejszymi, a zarazem także najdroższymi w produkcji, są monokrystaliczne fotoogniwa. Monokrystaliczne panele fotowoltaiczne są zbudowane z monokryształu krzemu i cechują się wysoką wydajnością oraz żywotnością. To właśnie ten rodzaj paneli jest najczęściej montowany na dachach budynków oraz używany w elektrowniach słonecznych. Panele słoneczne wykonane z monokryształu krzemu należą do tak zwanej pierwszej generacji ogniw słonecznych. Do pierwszej generacji fotoogniw należą panele monokrystaliczne oraz panele polikrystaliczne, które bywają nazwane panelami grubowarstwowymi. Firma fotowoltaiczna oferująca montaż paneli słonecznych zajmuje się instalacją ogniw pierwszej generacji. Najczęściej polecanymi przez specjalistów panelami są monokrystaliczne panele fotowoltaiczne, które są droższe od polikrystalicznych, ale są też znacznie wydajniejsze i solidniejsze w konstrukcji.


Z czego składają się panele fotowoltaiczne

Istnieje kilka rodzajów ogniw fotowoltaicznych, które dzielą się podług generacji. Panele fotowoltaiczne pierwszej generacji są zwane inaczej grubowarstwowymi i są montowane na dachach budynków. Pierwsza generacja fotoogniw dzieli się na panele monokrystaliczne oraz na panele polikrystaliczne. Polikrystaliczne panele fotowoltaiczne są tańsze w produkcji od monokrystalicznych, są jednak od nich mniej sprawne. Panele zwane polikrystalicznymi są wykonywane z płytek krzemowych, które posiadają nieregularną strukturę krystaliczną. Polikrystaliczne panele fotowoltaiczne mają specyficzny niebieski kolor oraz widoczną strukturę kryształów krzemu, natomiast monokrystaliczne panele są czarne. Na rynku istnieje wiele firm produkujących polikrystaliczne panele słoneczne, ponieważ mimo ich zmniejszonej wydajności są one ciągle chętnie wykorzystywane w fotowoltaice. Największą zaletą polikrystalicznych fotoogniw jest ich koszt produkcji, który wynosi mniej niż wytwarzanie monokrystalicznych paneli fotowoltaicznych.



© 2019 http://eko-fotowoltaika.agd-rtv.olsztyn.pl/